LÖSAM ' DA YAŞAMA SİZDE ORTAK OLUN

PROJELER

PROJE TANITIMLARI

AİLELERİ EVDE ZİYARET VE KARDEŞLİK PROJESİ

Hasta ailelerini evlerinde ziyaret ederek onların yalnızlıklarını gidermeyi taşıyan proje, Samsun’daki sağlık profilinin farklı bir çehreye dönmesiyle çok daha anlamlı hale dönüştü. Samsun’a ülkemizin dört bir köşesinden gelerek yıllarca ilimizde konaklayanların insani anlamda ziyaret edilerek hasta ziyaretlerinin öneminin de aşılanmaya çalışıldığı bu projeden binlerce aile evlerinde ziyaret edildi.

Ziyaretlere ise öğrencilerden öğretmenlere, emniyet mensubundan bürokratlara kadar toplumun tüm kesimlerinden katılım oldu. Projenin mümkün olduğunca geniş bir çevreye yapılması hedeflenirken bu çalışmaların özellikle Ordu, Tokat ve Sinop üçgeninde daha yoğun olarak gösterilmeye çalışılmaktadır.

KONFERANSLAR

Toplumun lösemi ve kan hastalıklarıyla ilgili bilinçlendirilmesiyle ilgili okullar yoğun olmak üzere, toplumsal birikimin olduğu birçok alanlarda konferanslar gerçekleştirilmiştir. Bu konferanslarda LÖSAM Başkanı Prof.Dr.Davut ALBAYRAK hastalıkla ilgili akademik bilgileri paylaşırken, yönetim kurulu üyesi Kenan ÖZTÜRK ise toplumsal farkındalık konusunu işlemeye devam etmektedir.

KAN VE TROMBOSİT BAĞIŞI

Bu projede ise tedavi sürecinde olan hastaların kan ve trombosit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla derneğin sosyal medyası ve whatsapp guruplarında çalışmalar yürütülmektedir.

NADEP PROJESİ

Derneğin Samsun’a gelen hastaların tedavi sürecinde konaklamaları için on bir ailenin aynı anda yararlanabileceği Atakum’daki altı katlı binada, ilik nakli olan çocuklar ve ailelerin ihtiyaçlarının giderilmesi sağlanmaktadır.

HASTALARA NAKDİ YARDIM

Dernek bütçe imkânları doğrultusunda ekonomik durumu sıkıntılı olan ailelere belli dönemlerde nakit yardımı yapılması on beş yıldan bugüne kadar en önemli katkı olarak devam etmektedir.

TOP